Co powinieneś rozważyć przed „zaproponowaniem” twojej druhen?

Przy wyborze druhen jest niezwykle ekscytującym elementem planowania ślubu, jest to również bardzo delikatna i ważna decyzja i nie należy się spieszyć. Oto, co należy wziąć pod uwagę, zanim skoczysz z pistoletu i „zaproponujesz” twoje druhny.

Twoje oczekiwania

Zanim słowa „zostanę moją druhną” nawet pozostawiają usta, powinieneś rozważyć, czego oczekujesz od dziewcząt, które wybrałeś po swojej stronie w najprawdopodobniej najważniejszy dzień w twoim życiu.

Jeśli chcesz tylko, aby ktoś z tobą szedł w przejściu i trzymał bukiet, podczas gdy ty wymieniasz śluby z narzeczoną – świetnie! Oczekiwania te nie są warte martwienia się, ponieważ większość druhen spodziewa się przynajmniej, że pójdą w dół alejką i trzymają swoje kwiaty.

Jednakże, jeśli dla ciebie tytuł „druhna” oznacza towarzyszenie ci w każdym dopasowaniu stroju, kwiaciarni i przyjęciu zmian, być może będziesz musiał przedyskutować to z potencjalną druhną zanim formalnie „zaproponujesz” jej.

Niektóre druhen po prostu nie mają czasu, aby towarzyszyć Ci na każdym spotkaniu z dostawcą, a zatem twoje wysokie (i nieporozumiane) oczekiwania mogą Cię rozczarować.

Kto zapłaci?

Przed liczeniem, ile druhen będzie ci towarzyszyć w drodze, zastanów się, kto będzie płacić za swoje sukienki, buty, bukiet, makijaż i stylizację włosów. Podczas, gdy tradycyjnie małżeństwo płaci za kostiumy i wydatki druhen, współczesna para często prosi ich druhen i drużbów, by zgarnęli, a nawet zapłacili całkowicie za swój strój weselny.

To, czy zapłacisz za swój strój, to decyzja, którą podejmiesz, zanim zaproponujesz druhen. Niektóre potencjalne druhny po prostu nie mogą rozdawać tego rodzaju pieniędzy, aby być częścią twojego ślubu, a to może później powodować problemy, których można uniknąć.

Jeśli poprosisz druhny, aby zapłacili na swój sposób, upewnij się, że przekazujesz to, kiedy poprosisz ich o udział we ślubie. Jeśli nie mogą sobie na to pozwolić, daje im to szansę na rezygnację, zanim wszystko stanie się nieładne i da szansę na zastąpienie ich wystarczająco dużo czasu przed ślubem.

wyczucie czasu

Czas jest wszystkim, gdy prosi się twoich najlepszych przyjaciół, aby byli częścią twojego wielkiego dnia. Chociaż nie dotyczy to wszystkich, przyjaźnie mogą z czasem zanikać, a ci, z którymi jesteś dzisiaj najlepszymi przyjaciółmi, mogą nie być twoimi najlepszymi przyjaciółmi za rok lub dwa. Dlatego niezwykle ważne jest, aby poprosić druhen wystarczająco blisko do ślubu, że jesteś pewny, że nadal będą szczęśliwie w twoim życiu, ale wystarczająco daleko, aby pozwolić na ubranie, przeróbki, noc kur i inne tradycje weselne i formalności związane z druhenami.

Na przykład, jeśli ogłosisz, że wybrałeś druhny na przyjęciu zaręczynowym, nawet jeśli twoja data ślubu jest ponad dwa lata, być może bawisz się ogniem. Nigdy nie wiesz, kto może wpaść w twoje życie w ciągu dwóch lat i nie chcesz, abyś żałował swoich wyborów bliżej ślubu.

Twoja przyjaźń

Zanim poprosisz swojego „najlepszego przyjaciela”, aby przyłączył się do twojego ślubu, poświęć chwilę, aby przeanalizować, w jaki sposób twoja przyjaźń przetrwała próbę czasu. Na przykład zadaj sobie pytanie: czy możesz na nich polegać? Czy są one prawdopodobnie niewiarygodne, czy nawet zazdrosne? Czy kiedykolwiek poprosiłeś ich o zrobienie czegoś, a oni nie dostarczyli?

Czasami możesz być zaślepiony honorem obdarowania kogoś tytułem druhny, że zapominasz, co to naprawdę znaczy. Mówisz tej osobie, że chcesz, aby byli zaangażowani w najważniejszy dzień twojego życia – to powinien być ktoś, komu ufasz, uszanuje to i nie zrobi tego z siebie. To trudna decyzja i nie należy jej lekceważyć.

Zobacz więcej Sukienki Dla Druhen

Jak masz zamiar to zrobić

Teraz długo i długo zastanawiałeś się, kiedy zaproponować i kogo zaproponować, musisz zdecydować, jak masz zamiar to zrobić! Jak wspomniano powyżej, złym pomysłem jest ogłoszenie wybranych druhen na przyjęciu zaręczynowym przed całą rodziną i przyjaciółmi.

Po pierwsze, ogłaszając to przed faktycznym zasięgiem twoich niedoszłych druhen, odmawia im wyboru przyjęcia twojej oferty. Twoje druhny muszą być w stanie rozważyć Twoje oczekiwania i możliwe wydatki, a także mogą zrezygnować, jeśli to konieczne. Ponadto, ogłoszenie wyboru na przyjęciu zaręczynowym może zaszkodzić tym, którzy nie zostali wybrani, którzy być może mieli nadzieję, że będą częścią twojego ślubu.

Lepszym pomysłem na propozycję dla druhen jest zrobienie tego osobiście w ustawieniu jeden na jeden. Upewnij się, że znają twoje oczekiwania i wszelkie możliwe wydatki i pozwól im odmówić. Twoi prawdziwi przyjaciele powiedzą „tak”, więc nie ma się czym martwić!

Przeglądaj stroje druhen tutaj!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *