Kto płaci za sukienki druhen?

Prośba o bycie druhną może być jednym z najbardziej ekscytujących i zabawnych doświadczeń w twoim życiu. Nie tylko to, ale możesz spędzić to z boku swojego bestie w jednym z największych dni w ich życiu. Więc mówienie „tak” jest nie myślenia!

Jednak jeśli chodzi o druhny i budżety, linie czasami mogą się nieco zamazać. Kto płaci za sukienki druhen? A za co należy uważać za dużo?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy rodzaje narzeczonych, jeśli chodzi o zakup sukni druhny; ci, którzy zaoferują zapłatę za wszystko, tych, którzy podzielą koszty, i tych, którzy oczekują od ciebie zapłaty.

Problem polega na tym, że istnieje wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie idealnego stroju druhen, takich jak kolor, styl, buty, akcesoria i to, czy lubisz ten wzór.

Tak więc dla wszystkich druhen, oto nasz przewodnik na temat tego, za co powinieneś się spodziewać.


Zdjęcie z Sukienki Dla Druhen veaul

Czy powinienem zaproponować zapłatę za sukienkę?

Jako druhna, oczekuje się, że kupisz własną sukienkę na wielki dzień. Więc oferowanie zapłaty za sukienkę nie jest czymś niezwykłym. Poproszenie o bycie druhną ma jednak pewne koszty. Szczególnie jeśli twoja suknia jest rozsądna, z szafy lub czegoś, co będziesz nosić ponownie, nie ma powodu, dla którego nie powinieneś oferować zapłaty.

Jednak ich druhny zapłacić za sukienkę może sprawić, że niektóre narzeczonych czują się nieswojo. Oblubienica często oferuje zapłatę za koszt sukienki, jeśli dyktują kolor lub styl, którego druhna nigdy już nie będzie nosić, jest to coś, co im się podoba, ale druhna nie jest z nich zadowolona, lub jeśli wybrała drogiego lub projektant suknia.

Czasami druhny i druhny są na tej samej stronie i faktycznie omawiają podział kosztów sukni druhen. Zalecamy podział rachunku, jeśli sukienka jest specjalnie przygotowana na dzień, istnieje wiele innych kosztów dla druhen, takich jak podróż lub zakwaterowanie, lub panna młoda wie, że druhna może nie mieć dużo pieniędzy. Jako panna młoda, jeśli prosisz kogoś o bycie druhną, wtedy szanse na to, że będziesz je mieć przy sobie w wielkim dniu. Więc rozwalenie trochę pieniędzy na to nie powinno być problemem.

Zgodnie z ogólną zasadą, strój druhen wyceniony na 200 dolarów uważany jest za rozsądny. Jeśli jest to sukienka pomiędzy 200 $ a 500 $, powinieneś omówić podział rachunku, a jeśli panna młoda wybrała sukienkę o wartości przekraczającej 500 $, powinna zaproponować, że za to zapłaci.


Zdjęcie z Sukienki Dla Druhen veaul

A co z innymi kosztami?

Bycie druhną wiąże się z innymi kosztami oprócz sukienki. Są buty, biżuteria, akcesoria, prysznic dla panny młodej, noc kur, a nawet włosy i makijaż do rozważenia.

W tym miejscu ważne jest, aby komunikować się z oblubienicą i upewnić się, że jesteś na tej samej stronie, jeśli chodzi o to, kto kupuje co.

Jeśli twoja oblubienica robi z niej wszystkie druhny i kupuje tę samą sukienkę, buty i akcesoria, powinna zaoferować ci zapłacenie połowy kosztów. Często oznacza to, że płacisz za samą sukienkę lub płacąc za buty i akcesoria razem.

Widzimy o wiele więcej panien młodych, którzy szukają swobodnego wyglądu, jeśli chodzi o druhen, więc nie każdy będzie pasował. Jeśli masz bridechillę, a ona chce, żebyś po prostu kupiła buty w określonym kolorze, to znacznie ułatwi ci to płacenie. W ten sposób nadal możesz kupić buty, które będą pasowały do przyjęcia ślubnego, jednocześnie upewniając się, że są one czymś, co będziesz nosić ponownie.

Jeśli chodzi o inne koszty, takie jak impreza dla nowożeńców lub wieczór panieński, często druhny gromadzą się razem, aby pokryć podstawowe koszty. Jeśli jesteś druhną lub druhną solową, szanse na to, że twoja narzeczona podzieli te koszty z tobą. Dodatkowe opłaty za wycieczki, takie jak podwieczorek, są często opłacane przez gości.

Mówiąc ogólnie, włosy i makijaż na dzień lub podczas prób powinny być pokryte przez pannę młodą.

Jak rozmawiasz o pieniądzach?

Słyszeliśmy o wielu przypadkach, kiedy druhny zostały z gorzkim smakiem w ustach, po tym, jak poproszono ich o rozdanie za dużo na wesele. Słyszeliśmy także o wielu dobrodusznych narzeczonych, którzy zostali, płacąc za sukienkę, ponieważ nie chcą nikogo urazić.

Głównym celem, jeśli chodzi o bycie druhną, jest komunikacja, zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze. Koszt to coś, o czym powinieneś porozmawiać na początku, zanim zostaną podjęte jakiekolwiek zakupy lub decyzje. Podczas gdy panna młoda może mieć wizję na uwadze, mówienie o tym, co jest rozsądne, w ramach budżetu i odpowiednie dla wszystkich druhen oznacza, że jest mniej szans na tarcie, jeśli chodzi o zakup sukni.

Usiądź z oblubienicą po tym, jak poprosi cię o bycie jej druhną i będziesz z nią związany, jeśli chodzi o to, czego od ciebie oczekuje i vice versa. Twoja przyjaźń ci za to podziękuje!

Jak to działa dla młodszych druhen?

Jeśli druhny są młodymi lub młodszymi druhnami, tradycyjnym założeniem jest, że ich rodzice kupią sukienkę. Jednak o młodszych druhen staje się coraz mniej popularne, więc mniej osób będzie świadome tej tradycji. Jeśli jesteś panną młodą, która chce, aby rodzice zapłacili za sukienkę, powinieneś najpierw przeprowadzić pewne badania na temat tego, czego oczekujesz od budżetu, zanim zapytasz ich z góry o zakup sukni.

>> Znajdź więcej Sukienki Dla Druhen

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *