Jak zaprojektować własną suknię ślubną

Kiedyś kobiety lub ich bliscy często robili własne suknie ślubne, a chociaż niewielu z nas ma już umiejętności lub cierpliwość, by zrobić to samemu, istnieje mnóstwo dobrych powodów, dla których możesz chcieć zaprojektować swoje własne suknie ślubne. własna suknia ślubna – czytaj dalej, dlaczego i jak się do tego zabrać.

Powody, by to zrobić

Dla większości kobiet suknia ślubna będzie najwspanialszą rzeczą, jaką kiedykolwiek będziemy nosić, i prawdopodobnie najdroższą, więc naprawdę zasługuje na to, aby była idealna. Być może jesteś alternatywną panną młodą szukającą czegoś wyjątkowego (znajdź tutaj alternatywny strój weselny), może jesteś bardzo wysoki lub masz duże biust (są gorsze problemy), a może po prostu nie możesz znaleźć sukienki którą kochasz z szafy – wszystkie te problemy można rozwiązać za pomocą szytej na zamówienie sukienki. Otworzyło się wiele opcji: długie rękawy, mini-rękawy lub sukienki o długości do herbaty, różne kolory, kieszenie lub sprytne pomysły, takie jak spódnice, które po usunięciu zamieniają się w sukienkę na recepcji, a nawet spodnie (tak, zrobiono to dobrze! ).

Wysoka Niska Suknie Ślubne

Badania

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to zacząć od szukania w Internecie pomysłów, takich jak chciwy szop; chwyć zewsząd! Pokazy mody, projekty w stylu vintage, królewskie księżniczki lub gwiazdy … spójrz na wszystkie elementy i szczegóły projektu (tkaniny, sylwetki, dekolty, ozdoby itp.) I zainspiruj się. Nie bój się kopać głęboko w archiwach; trendy mają o wiele mniejsze znaczenie w przypadku ubrań niż zwykłych ubrań, ważne jest to, że się je uwielbia i wygląda świetnie na tobie.

Następnie idź i przymierz kilka strojów w stylu „z szafy”, w tym te, które zazwyczaj mijasz, aby poczuć, jakie style ci odpowiadają. Nie zawsze jest to to, czego oczekujemy – zaproś znajomych na kolejną opinię i pamiętaj, że ostry wdech to zwykle dobry znak.

Możesz także odwiedzić sklepy z jedwabnymi tkaninami i sznurowadłami, np. D’Italia, aby dosłownie poczuć ich cenę za metr. W zależności od prostoty Twojego projektu i rodzaju ekspresu, który Twoim zdaniem chcesz użyć, zakupienie własnej tkaniny może być opcją.

Zdobądź te kreatywne soki

Następną rzeczą jest połączenie wszystkich tych różnych elementów w projekty. Chcesz długich rękawów, z spódnicą podobną do tej sukienki, ale z większą objętością, z takim samym dekoltem, ale w tym rodzaju tkaniny?

Najłatwiej jest znaleźć online szablon projektu modowego (croqui), wydrukować go i zrobić kilka szkiców. Jeśli po prostu nie możesz narysować, ale jesteś świstakiem na komputerze, innym rozwiązaniem jest stworzenie sukienki Frankensteina na Photoshopie poprzez wycięcie i sklejenie wszystkich swoich ulubionych kawałków. Z początku może to wyglądać dziwnie, ale dostaniesz przyzwoitą informację, czy poszczególne elementy tworzą harmonijny projekt, czy też jest to coś bardziej zbliżonego do rapsodycznego cyganerii z piekła.

Przynieś duże pistolety

W tym momencie nadszedł czas, aby zapytać eksperta. W zależności od osobistych preferencji i pewności siebie, może to być lokalny krawiec lub projektant ubrań. Wybór należy do ciebie, jednak szorstkim przewodnikiem będzie, jak skomplikowany jest styl, czy znalazłeś własną tkaninę, czy nie, i jaki jest twój budżet. Jeśli naprawdę potrzebujesz pomocy w tłumaczeniu i dopracowywaniu twoich pomysłów, i chcesz mieć absolutną pewność, że będzie idealnie pasował, zapoznaj się z naszymi projektantami ubrań, którzy robią to na zamówienie lub na miarę.

Spotkaj się z kilkoma, aby przyjrzeć się swojej pracy, zanim zdecydujesz się na jeden, i posłuchaj tego, co mówią – łatwo jest przeoczyć kwestie takie jak szwy, różne właściwości tkaniny i ich upadek, i nie doceniać wielu liczników, które wchodzą w skład suknia ślubna. Upewnij się, że przyniesiesz wszystkie swoje badania i pomysły, które pomogą Ci komunikować się wizualnie i wyraźnie – ponieważ księżniczka jednej osoby jest inną syreną! Większość z nich będzie zachwycona pracą z kimś, kto wcześniej dokładnie przemyślał i wie, czego chce.

Przejrzyj naszą Suknie Ślubne

Nie spiesz się!

Wreszcie, należy pozostawić co najmniej 6 miesięcy na ubiór, po ostatecznym projekcie jest rozliczane. Dla idealnego dopasowania, będzie proces pracowania (wykonanie sukienki w muślinie / perkalu) lub z wystarczającą ilością miejsca w szwach do regulacji, w zależności od ich metod. Spodziewaj się wielokrotnych dopasowań, jest to normalne i stanowi długą drogę do tego, aby wyglądać jak najlepiej w twojej sukni.

Zobacz bardziej elegancką suknię ślubną

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *